Masáže proti celulitidě

Masáže proti celulitiděCelulitida vzniká bez ohledu na vaši hmotnost. Celulitida doprovázená bolestmi dolních končetin může být předzvěstí žilní insuficience (nedostatečnosti).

Masáž provádím jak manuálně, tak přístrojově. Vše je na klientovi – osobní poradenství zdarma.

Celulitida vzniká nesprávnou činností lymfatického a krevního oběhu. Podkožní tukové buňky se zvětšují a plní toxiny, které by měl odvádět lymfatický systém. Celulitida se může vyskytnout na stehnech, hýždích a pažích. Celulitida může být předzvěstí křečových žil. V poslední době se objevuje i u mužů.

Ve vyšším stupni celulitidy se po těle objevují i rozsáhlé otoky, které zmenší masáž, jež z postižených míst odvede přebytečnou tekutinu. Celulitida může být dědičná. Jako u většiny nemocí se však dědičnost nemusí projevit, pokud se nepřidají další spouštěcí faktory.
Příčinou vzniku celulitidy je také nesprávná životospráva, kdy se tělo zanáší toxiny, nestrávenými metabolity a trpí nedostatkem minerálů a vitaminů. K jejímu vzniku přispívá i nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, stres, kouření a strava bohatá na živočišné bílkoviny, tuky a cukry. Příčinou může být i porucha jater.

Zábaly

Zahřívací efekt přímo působí na buňky v podkoží. Aplikací krému nebo masážního gelu se zrychlí látková výměna v oblasti stehen, hýždí atd. Zvýší se také schopnost obnovy kolagenových vláken. Takto se nejúčinněji předchází celulitidě a případně napomáhá jejímu zlepšení.

Účinky anticelulitidová masáže

  • stimulace hlubokých krevních a lymfatických cév
  • zlepšení vstřebávání tuků
  • vyhlazování kůže a podkoží
  • rozrušování tukových buněk a polštářků
  • rozrušování strií, prasklinek a celulitidy
  • stimulaci metabolismu organismu
Masáže jsou určeny pro všechny věkové kategorie s přihlédnutím na zdravotní stav klienta.