Přístrojová lymfodrenáž

Profesionální přístroj BTL-6000 Lymphastim 12 Topline oceněný Medial Fair Award.
Přístrojová lymfodrenážPřístroj má 22 jednotlivých komor, které se překrývají a tím splňuje nejkvalitnější přístup k problematickým partiím těla.
Přístroj funguje na principu intermitentní přístrojové komprese (presoterapie). Nafukováním jednotlivých komor speciálních návleků se ve stanovených intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Vznikají jemné rytmické tlakové vlny. V končetinách vytváří pocit lehkosti a zmenšuje jejich objem. Přístrojové lymfodrenáži musí předcházet manuální lymfodrenáž krku.

Lymfodrenáž a její charakter

Přístrojová lymfodrenážLymfatické masáže (lymfodrenáže) aktivují tok lymfy v lymfatickém systému, který je významnou součástí imunitního systému. Lymfatický systém odpovídá za sběr a odplavování odpadních látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protékají lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin obsahující vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie a látky vzniklé jako odpad metabolických procesů.

Pro koho je vhodná lymfodrenáž

Masáž je vhodná jako preventivní opatření pro lidi vystavené dlouhému stání nebo sezení. Pozitivní účinky má také pro rychlejší regeneraci po fyzické zátěži a sportu.
Užívá se jednak při léčbě otoků, ale také ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů a slouží k detoxikaci těla, k prevenci vzniku křečových žil a celulitidy.

Nejpoužívanější indikace lymfodrenáže

  • Účinně bojuje proti celulitidě, napomáhá při odbourávání tuku a formování postavy
  • Pomáhá léčit onemocnění spojené se špatnou funkcí lymfatického systému (otoky, těžké nohy, …)
  • Výrazně zlepšuje strukturu a elasticitu pleti a pokožky
  • Příznivě působí na nervový a imunitní systém a celkově detoxikuje a regeneruje organismus
  • Uvolňuje bolesti zad i šije
  • Působí preventivně a zmírňuje projevy při bolestech hlavy
  • Působí relaxačně, eliminuje stres

Pravidelnost vede ke zlepšení zdravotního stavu. Možné kontraindikace zodpovím osobně.